sobota, 18 grudnia 2010 00:30
Oceń artykuł
(0 głosów)

Zlot wodniaków śródlądowych "58ºN, 18ºE – Ster na Bydgoszcz"

Zlot wodniaków śródlądowych „58ºN, 18ºE – Ster na Bydgoszcz” odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 30 maja – 1 czerwca 2008. Wydarzenie integrujące wszystkich żeglarzy, kajakarzy, wioślarzy oraz miłośników sportów wodnych i wody będzie okazją do wspólnej zabawy w jednym z ważniejszych ośrodków żeglarstwa śródlądowego w Polsce.

Trzydniowej imprezie (piątek, sobota, niedziela) będą towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. parady jachtów i łodzi, warsztaty żeglarskie, spływy tratwami, wyścigi „Na Byle Czym” na rzece Brdzie, a także koncerty i występy teatrów ulicznych. Zabawę rozpocznie pochód, w którym udział wezmą zarówno środowiska związane z wodą, jak również grupy teatralne, orkiestry dęte, szkoły i uczelnie, ludzie biznesu, polityki czy mediów. Warto podkreślić, że podczas parady nastąpi uroczyste przekazanie wodniakom kluczy do miasta.

Bydgoszcz to kluczowy punkt na międzynarodowej drodze wodnej E-70, węzeł wodny, łączący Europę Wschodnią i Zachodnią poprzez Odrę, Noteć, Kanał Bydgoski, Brdę i Wisłę. To miejsce, z którego dotrzeć można do pętli wielkopolskiej i toruńskiej. Dodatkowo, warto podkreślić, że w Bydgoszczy istnieje kilka przystani klubów wodnych oraz port rzeczny z dźwigami – żurawiami Żeglugi Bydgoskiej, najstarszej kompanii żeglugowej w Polsce.

Dodatkowych informacji udzielają:
Agnieszka Pilarczyk
Wydział Promocji Miasta
Urząd Miasta Bydgoszczy
tel. 52 58 58 061
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Marta Szobska
PLEON
tel. 22 646 55 50 wew. 23
kom. 507 098 420
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiane: niedziela, 19 grudnia 2010 13:09
Piotr

Piotr

Instruktor żeglarstwa, uczestnik niezliczonych rejsów morskich i śródlądowych, z zawodu inżynier

Strona www: kanaly.info

Najnowsze artykuły autora Piotr

Zobacz także

Więcej z tej kategorii: Znakowanie turystycznych szlaków wodnych »

1 Komentarz