wtorek, 27 września 2011 12:13
Oceń artykuł
(0 głosów)

EKOMARINA Węgorzewo

W ramach projektu ma powstać budynek bosmanatu z wieżą obserwacyjną (wysokość 10m) o powierzchni 30m2 i pomieszczenie mieszkalne o pow. 10m2, pawilon sanitarny dla żeglarzy i turystów z toaletami, umywalkami i prysznicami o powierzchni 75m2, pralnia z suszarnią oraz punkt opróżniania toalet chemicznych. Teren wokół ma zostać zagospodarowany, a nabrzeże zmodernizowane.

Powstaną też pomosty dla 30 łodzi. Jako infrastruktura dodatkowa ma powstać elektroniczna tablica informacyjna, system Wi-Fi, a także kiosk multimedialny.

 

Projekt jest unikalnym rozwiązaniem łączącym w sobie rozwój ruchu turystycznego, zwiększenie liczby miejsc postojowych dla jachtów oraz rozwiązaniem mającym na celu ochronę środowiska naturalnego i nierozwiązanego do tej pory problemu odpadów stałych na brzegach i jeziorach mazurskich. W chwili obecnej trwają próby umiejscowienia „Ekomariny” i dostosowywanie projektu do planowanych zmian.

Obecnie w Węgorzenie są dwa porty zlokaliozowane blisko centrum miasta, w których można czarterować jachty. Możliwe jest również wypożyczenie łodzi wędkarskich, łodzi motorowych, kajaków rowerów wodnych. W portach można również wymienić butle gazowe, naładować akumulator, zrobić zakupy, serwisować silniki. Niedaleko portów znajduje się również stacja benzynowa Orlen dla żeglarzy. Stacja ta będzie również w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej Eko-mariny

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Poprawiane: wtorek, 27 września 2011 13:28
Piotr

Piotr

Instruktor żeglarstwa, uczestnik niezliczonych rejsów morskich i śródlądowych, z zawodu inżynier

Strona www: kanaly.info

Najnowsze artykuły autora Piotr

Zobacz także

Więcej z tej kategorii: « Ekomarina Giżycko EKOMARINA Wilkasy »

1 Komentarz